ÖZEL MANİSA ÜLKEM ANADOLU LİSESİ

 

       Özel Manisa Ülkem Anadolu Lisesi, öğrencilerin yaratıcılığını ve hareket özgürlüğünü destekleyen bir model üzerine kuruludur. Bilim müzesi, kapalı yarı olimpik yüzme havuzu, 800 kişilik kapalı spor salonu, 300 ve 750 kişilik konferans salonları, tırmanma duvarı, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahaları, oyun ve hobi bahçesi, bilgisayar, matematik, dil, fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları, multivizyon salonları, çok amaçlı salonlar, hobi alanları, jimnastik ve fitness salonları, yerleşke içindeki mini hayvanat bahçesi ve mini ekoloji bahçesi ile öğrencilerimiz birinci sınıf bir eğitim kurumunda okumanın ayrıcalığını yaşarlar.

 

       Öğrencilerin son teknolojiye uygun eğitim-öğretim ortamlarında yetişmesini hep birinci önceliği olarak gören okulumuzda tüm sınıflarda akıllı tahtalar ile eğitim yapılmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin bilimi yaşayarak öğrendikleri, eğlence ve bilimi buluşturan Manisa’nın ilk ve tek Bilim Merkezi ve Müzesi yerleşkemizde yer almaktadır.

 

       Okulumuzda İngilizce eğitimi, öğrencilerimizin evrensel düşünme ve uluslararası kimlik edinmeleri amacıyla, Avrupa Birliği Ortak Dil Çerçeve Programı (CEFR) çerçevesine uyumlu olarak verilmektedir. Birden fazla yabancı dil bilmenin büyük bir ihtiyaç olduğu günümüz koşullarında öğrencilerimiz, ikinci yabancı dil dersi olarak dünyada en çok kabul gören ve yaygın olarak kullanılan yabancı diller arasında yer alan Almanca eğitimi almaktadırlar.

 

       Lisenin üniversite için üniversitenin ise hayat çizgimiz için belirleyici olduğunun önemi üzerinde yoğunlaşılan okulumuzda yılda en az 4 kez yapılacak olan ortak sınavlar ile öğrencilerimizin ulusal sınavlara hazırlanmasına yardımcı olmak hedeflenmektedir. Ayrıca ders saatleri dışında da özel çalışmalar yapılmaktadır. Buna ek olarak akademik başarısı istenen yerde olamayan öğrenciler için telafi çalışmaları da uygulanmaktadır. Bu durumdaki öğrencilerin başarı durumu, veli ve öğretmenleri tarafından düzenli olarak takip edilmektedir. Veli bilgilendirmesi ise süreklilik göstermektedir.

 

       İyi bir insan ve başarılı bir birey yetiştirmek aile ve okul arasındaki sürekli iş birliği ile mümkündür. Bu bilinçten hareketle okulumuzda veli ile sürekli iletişim esas alınmaktadır. Yılda en az 2 defa veli toplantısı düzenlenmekte ve ayrıca her eğitim öğretim yılı başında öğretmenlerimizin ders programına göre veli görüşme saatleri belirlenmektedir. Velilerimiz bu saatlerde öğretmenlerimizle rahatlıkla iletişime geçebilme imkanına sahip olmaktadır.

 

       Öğrencilerimizin üniversite ve bölümleri daha yakından tanımaları amacıyla çeşitli üniversite gezileri, rehberlik seminerleri, meslek tanıtım günleri planlanmaktadır. Bununla öğrencilerimizin gelecek planlamasını yapılandırmasına rehberlik etmek amaçlanmaktadır.

 

       Kurulduğu ilk günden beri ilke ve prensiplerinden taviz vermeden ilerlemeyi amaçlayan okulumuz; her yıl artan öğrenci sayısıyla, akademik, sosyal ve sportif başarılarıyla, yabancı dil eğitimiyle, gittikleri tüm okullarda örnek gösterilen mezunlarıyla büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir.