Müzik

 

 

Müzik derslerimizde hedefimiz;  öğrencilerimize kaliteli ve düzeyli bir müzik beğenisi kazandırmak, onları farklı müzik türleriyle tanıştırmak,  bilinçli bir müzik dinleyicisi olmalarını, müzik yapma ve dinleme araçlarını doğru kullanmalarını, kazandıkları müzik dağarcıklarını çeşitli etkinliklerde sergilemelerini sağlamak, müziğin insan yaşamındaki yeri ve önemini kavratmaktır.

 

Müzik dersleri nefesli ve tuşlu bir çalgı olan Melodika ile yürütülmektedir. Bunun yanı sıra keman, gitar, yan flüt, mandolin çalan öğrencilerimize derslerde bireysel çalgılarını geliştirmelerine fırsat verilmektedir. Seçmeli müzik ve kulüp dersleri ile öğrencilerin müziksel gelişimini önemli katkı sağlanmaktadır. Enstrüman eğitimine yönelik düzenlediğimiz kurslarımızda, nota eğitimi ile birlikte Klasik Gitar eğitimi de verilmektedir.

 

Orkestra

 

Ülkem Koleji okul orkestrası 2010 yılında kurulmuş ve bugüne kadar çeşitli okul içi ve okul dışı etkinliklerde pek çok kez sahne almıştır. Orkestra performansları arasında törenler, yılbaşı partileri, bahar şenliği ve çocuk şenliği yer almaktadır. Ülkem Koleji’ni okul içi ve okul dışı etkinliklerde başarıyla temsil etmektedirler.

 

Koro

 

 

Belirli gün ve haftalarda, çeşitli etkinliklerimizde Anasınıfı öğrencileri de olmak üzere tüm okulumuz öğrencileri koro çalışmalarına dahil edilmektedir. Bu sayede öğrencilerimiz çalışmalarında grup olmanın bilincini, müzik yapmanın zevkini yaşamaktadırlar.