Sayın Velimiz,

Çocuklarda resim yazı dilini aşan duyarlı bir ifadedir. Ana Sınıfından başlayan eğitim süreci içinde birçok aşamalardan geçerek çocuklarımızın resim yapma coşkularını arttırıcı motivasyonlarla zamanla sanatsal bir karaktere bürünerek olgunlaştırır.

 

        Çocuğun sanat etkinliğinde özgür bırakılması, çizerek, boyayarak kendi ölçülerini kendisinin saptaması sağlanır. Çünkü çocuk yaşantı ve deneylerle öğrenir. Etkinliklerle becerileri arttırılır. Daha iyi bir gözlemci olması, yaratıcılığının gelişmesi için etkin öğrenme yöntemleriyle, bireysel yaklaşımlarla biz sanat eğitimcileri öğrencilerimizi özgün çalışmalar sunma yolunda cesaretlendirir ve zorlamadan yüreklendiririz.  

 

Okulumuz öğrencileri kulüp ve ders saati dışındaki saatlerde il çapında düzenlenen yarışmalara hazırlanmışlardır. Resimleri gönderilmiştir. Bazı resim yarışmalarının sonuçları uzun süreçlidir. Sonuçlar belli olduğu zaman öğrencilerimize duyurulmaktadır.

 

Tüm kademe öğrencilerimizin eğitim öğretim dönemimizde yaptıkları bütün çalışmaları dosyalarımızda toplamaktayız. İkinci dönem öğrencilerin çalışmaları okulumuzun resim sergisi salonunda sergilenmiştir.

 

Öğrencilerimize ve sizlere sağlıklı, mutlu tatiller dileriz.

 

 Görsel Sanatlar Zümresi