Strateji Oyunları Kulübü

 

       Strateji oyunları klasik oyunların çok ötesindedir. Klasik oyunlarla sadece vaktinizi iyi geçirirken, strateji oyunları ile hem vaktinizi iyi geçirir, hem de zekanızı geliştirirsiniz. Aynı zamanda hafızanızı da sürekli canlı tutabilirsiniz.

 

       Özellikle günümüz dünyasında sürekli ileti bombardımanına tutulduğumuz göz önüne alınırsa beynimiz fazlasıyla gereksiz bilgilerle dolmaktadır ve yorulmaktadır. Bu da bir süre sonra unutkanlığa neden olabilmektedir. Öyle ki, son yıllarda bir gün önce ne yediğini bile hatırlamayanların sayısı hayli fazladır. Ayrıca, insan ömrünün uzamasıyla Alzheimer hastalığına yakalananların sayısı da hızla artmaktadır.

 

       Okulda kulüp olarak verilen derslerde amaç, öğrencilerin problemler karşısında farklı ve özgün stratejiler geliştirmesidir. Kulüpte oynanan oyunlar quoridor,abalonne,callisto ve kulami ile öğrenciler düşünce yeteneklerini,problem çözme becerilerini sebat etme,iş birliği,plan yapma,yaratıcı olma ve iç güdülere kulak verme gibi özelliklerini geliştirmelerini hedeflenir.