14. DÖNEM ÜLKEMLİLERDEN LİSEYE MERHABA

26
MAY

 

       Kurulduğu 2003 yılından bu güne kadar ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları zincirinin bir halkası olarak okul öncesi, ilköğretim ve lise seviyesinde eğitim-öğretim hizmeti veren Ülkem Koleji 14. dönem 8. sınıf öğrencileri için ‘Liseye Merhaba’ töreni gerçekleştirildi.

 

       İbrahim Gül Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen tören öncesi kokteyl düzenlendi.

 

       Türkçe Öğretmeni Derya Benzergil’in sunumunu yaptığı tören büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve eğitime hizmeti geçen Türk büyüklerinin manevi huzurundaki saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

 

AÇILIŞ KONUŞMASI

 

       Ülkem Koleji kurucusu İbrahim Gül açılış konuşmasını yaptı.Ardından TEOG’ta full yapan 7 öğrenci İbrahim Gül tarafından tebrik edildi.

 

       Okul Müdürü Esra Cinbiş konuşmasında öğrencilere, öğretmenlere ve velilere duygusal anlar yaşattı. Cinbiş konuşmasında şunları belirtti: ‘Başlangıçlar güzeldir, bitişler zor, tanışmalar heyecanlı ve mutlu, ayrılışlar hüzünlüdür. Sizler Ülkem Koleji’nin yetiştirdiği genç fidanlarsınız,yeşerip büyüme zamanınız;Ülkem kültürünü yaşatma zamanı. Sizleri ODTÜ Okulları felsefesi ve ilkeleri doğrultusunda; kendisine, ailesine, ülkesine ve insanlığa yararlı, Cumhuriyetimizin temel ilkelerine, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı çağdaş gençler olarak yetiştirdik. Bizler Atatürk’ün öğretmenleri olarak yetiştirdiğimiz siz sevgili öğrencilerimizi Tük toplumuna Ata’mızın izinde yürüyen aydın gençler olarak teslim ediyoruz.’’

 

       10. sınıf öğrencisi Zeynep Zeren yapmış olduğu konuşmasında Ülkemli gençlerin heyecanını paylaştığını,Ülkem Anadolu Lisesi’nde okumaktan gurur duyduğunu belirterek liseye merhaba diyen Ülkemli gençleri tebrik etti.

 

       Eğitim ve öğretim simgesi olan okul flamasını onurla taşıyan 8. sınıflar flamayı 7. sınıf öğrencilerine teslim ettiler.Basketbol takımı,8. sınıf ve lise öğrencileri arasında yapılan ‘Liseye Merhaba’ turnuvasında kazandıkları kupayı Beden Eğitimi Öğretmenlerinin elinden aldılar.

 

YEŞİL ÇAM MÜZİKLERİ

 

       Ülkem Koleji orkestrası tarafından Yeşilçam film replikleri eşliğinde unutulmaz parçaları çalan okul orkestrasının müthiş performansına eşlik eden veliler büyük keyif aldı.

 

       Ülkemli gençler andımızı okudular; Ülkem Koleji Marşı’nı seslendirdiler. ‘Liseye merhaba! Haydi, kepler havaya’ diyerek kep atma törenini gerçekleştirdiler.

Tüm öğretmenlerin ve öğrencilerin sahne alması ile birlikte 10. Yıl Marşı seslendirilerek tören sona erdi.