ADIM ADIM ORTAOKUL

18
MAR

 Ülkem Koleji, 4. sınıf öğrencilerinde ortaokul farkındalığı yaratmak amacıyla Adım Adım Ortaokul etkinliği düzenledi. 4. sınıf öğrencileri ve velileri Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, İngilizce, Almanca, Stem derslerinde branş öğretmenleriyle ilgili dersin sınıfına geçerek çalışmalar yaptılar.

 

VELİLERE ORTAOKULLA İLGİLİ BİLGİ VERİLDİ

 

       4. sınıf öğrencileri ve velileri ortaokulu tanıma amacıyla Ülkem Koleji’nde ortaokul öğretmenleriyle buluştular. Gediz Konferans ve Konser Salonunda Görsel Sanatlar, Müzik ve Beden Eğitimi Öğretmenleri, yapmış olduğu çalışmalar, sosyal sorumluluk projeleri, kazanılan başarılar, kulüp çalışmaları, ulusal ve uluslararası projeler hakkında bilgilendirmede bulundular.

 

        7 ayrı gruba ayrılan veliler sırayla tüm atölyeleri gezdiler. Sosyal, İngilizce, Almanca, STEM derslikleri, Matematik Labarotuvarı, kütüphane ve Prof.Dr Hüseyin Vural Bilim Müzesi’nde çalışmalara katılan veliler branşlarla ilgili küçük eğitici oyunlar oynadılar. Hem ortaokul bölümündeki işleyişi tanıyarak aşinalık kazandılar hem de branş öğretmenleriyle tanışmış oldular.

 

       Veliler Sosyal Bilgiler dersinde Etkin Yurttaşlık teması kapsamında Çanakkale Zaferi’ne değindiler.Türkçe dersinde küresel ısınma ile ilgili kısa bir film izlediler, ardından karikatürdeki konuşma balonunu doldurdular. Matematik dersinde problem olarak verilen marsta ev inşa etme konusunu ele aldılar,çözümü bulup dayanıklı ev yapmaya çalıştılar.Fen Bilimleri dersinde Prof.Dr Hüseyin Vural Bilim Müzesi’ni gezdiler.İngilizce dersinde 4. sınıf konularını içeren oyun oynadılar. Almanca dersinde aile bireylerini tanıtmayı öğrenciler. STEM dersinde ise  yürüyen ışık uygulamasını uyguladılar.

 

       Açık sınıf etkinliğinin bitiminde tüm katılımcılara teşekkür belgeleri verildi.