AİLEM OKULA BAŞLIYOR

16
KAS

 

       1. sınıf velilerine yönelik hazırlanan ''Ailem Okula Başlıyor'' seminerinin iki bölümde tamamlandı. Seminere 1. sınıf öğretmenleri ve 1. sınıf velileri katıldı. Amacın öğrenci ebeveyn iletişimindeki sorunlara dikkat çekmek ve çözüm yolları sunmak olduğu seminer, yoğun ilgi gördü.

 

       Öncelikle sınıflara alınan veliler,öğretmenleriyle birlikte ders işlediler.
Gediz Konferans Salonunda Rehber Öğretmen Aslı Olcay 1. sınıfın zorluklarını anlatarak, veli öğretmen desteği ile bu dönemin gayet rahat atlatılacağını, çocuklara karşı sabır ve ilginin oldukça yoğun yaşandığı bir dönem olduğunu ve bu dönemde rehberlik bölümünün ve sınıf öğretmeninin her zaman destek olacağını belirtti. İngilizce Öğretmenlerinin örnek ders işleyişi ile seminer eğlenceli bir şekilde noktalandı.

 

        2. haftada ise Gediz Konferans Salonunda Rehber Öğretmen Aslı Olcay yaş dönemleri,gelişim dönemi özellikleri,iletişim becerileri ve ödevlere değindi.Veliler ilkokul bahçesinde toplandı.Görsel Sanatlar Öğretmenlerinin yoga mandala etkinliği ile zihinler ve bedenler sakinleştirildi,farkındalık arttı ve grup çalışmasının önemi bir kez daha anlaşıldı.


       Aile Okula Başlıyor semineri katılım belgelerinin verilmesi ile sona erdi.