ÜLKEM ANADOLU LİSESİ’NDEN 'İYİLİĞE VAR MISIN?’

10
NİS

 

       Ülkem Anadolu Lisesi,Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Kulübü,Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi tarafından başlatılan ''İyiliğe Var mısın?'' projesine destek verdi.Proje kapsamında lise öğrencileri okullarından ihtiyaç sahibi anasınıfları için oyuncak ve kırtasiye malzemesi topladı.

 

       Projenin ikinci etabında Ülkem Koleji yönetimi ve Okul Aile Birliği desteği ile liseli gençler  Maldan Köyü Anaokulu’na masa,sandalye,dolap,pano,koltuk,oyuncak,kırtasiye malzemesi,perde,halı gibi malzemeleri ulaştırdı. Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş,Manisa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ARGE birimi sorumlusu Necmettin Okumuş, Ülkem Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Mehmet Kalfaoğlu,Matematik Öğretmeni ve Sosyal Dayanışma-Yardımlaşma Kulüp Öğretmeni Serenay Şen, Maldan İlkokulu Müdürü Hüsamettin Yıldırım,kulüp öğrencileri ve Ülkem Koleji Okul Aile Birliği temsilcileri, ziyarette hazır bulundular.

 

       Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş yaptığı konuşmada yardımlaşmanın öneminden bahsetti.Her okulun böyle yardımlar ile örnek projeler üretmesi gerektiğini söyledi.

 

       Ülkem Koleji adına konuşma yapan Okul Aile Birliği üyesi Nursemin Akkaş ‘Okulumuzun kurucusu İbrahim Gül,elimizin uzanabildiği kadar ihtiyaç sahiplerine ulaşmamız için destek oluyor.Okulumuzun vizyonunda yardım ve paylaşma duygusu temeldir.Okul Aile Birliği olarak bu projede yer almalarını sağlayan Ülkem Anadolu Lisesi Sosyal Yardımlaşma Kulübü’ne teşekkür ediyorum.’  şeklinde konuştu.