ÜLKEM KOLEJİ 1. SINIF VELİLERİ OKULA BAŞLADI

15
KAS

 

       Ülkem Koleji’nde 1. sınıf velilere yönelik hazırlanan Ailem Okula Başlıyor semineri tamamlandı. Seminere Ülkem Koleji 1. sınıf öğretmenleri ve 1. sınıf velileri katıldı. Amacın öğrenci ebeveyn iletişimindeki sorunlara dikkat çekmek ve çözüm yolları sunmak olduğu seminerin sunumunu İlkokul Rehber Öğretmeni Aslı Olcay gerçekleştirdi.

           

       2 gün süren seminerde veliler hem eğlendiler, hem öğrendiler hem de çocuklarını daha iyi anladılar. Rehber Öğretmen Aslı Olcay birinci sınıfın zorluklarını anlatarak, veli öğretmen desteği ile bu dönemin gayet rahat atlatılacağını, çocuklara karşı sabır ve ilginin oldukça yoğun yaşandığı bir dönem olduğunu ve bu dönemde rehberlik bölümünün ve sınıf öğretmeninin her zaman destek olacağını belirtti. İngilizce Öğretmenleri örnek ders işleyişinde bulundular.

           

       İletişim becerileri, ben sen dili, yaş dönemi özellikleri, ödev yapmadaki sıkıntılar ve çözüm yolları konularında bilgi aktarıldı. Yaş dönemi özelliklerinde veliler gruplanarak küçük canlandırmalar yaptılar. ‘Armut dibine düşer.’ atasözünden hareketle model alma konusuna değinildi. Olcay velilerden gelen soruları cevapladı.

           

       Seminer Görsel Sanatlar Öğretmeni Özgün Gencer tarafından uygulanan çizim çalışmaları ile son buldu. Gencer velilerle portre çalışması yaptı. Cansız varlıkları, verilen konu dahilinde resimleyen veliler, doğada bulunan meyveleri, çiçekleri tüm renkleri kullanarak nasıl çizeceklerini öğrendiler.

           

       Katılımcılar önümüzdeki hafta yapılacak törenle katılım belgelerini çocuklarının elinden alacaklar.