ÜLKEM KOLEJİ YENİ DÖNEME BAŞLADI

20
EYL

 

       2016-2017 eğitim-öğretim dönemi 3 aylık tatilin ardından başladı.13 yıldır eğitim-öğretimde kaliteden ödün vermeden Manisa’da hizmet veren eğitim kurumu Ülkem Koleji yenilenen fiziki şartlarıyla yeni döneme başladı.

 

ÜLKEM’DE TÖREN

 

       Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Okul Müdürü Esra Cinbiş açılış konuşmasını yaptı. Amaçlarının sorgulayan, araştıran, kendine güvenen bireyler yetiştirmek olduğunu kaydeden Cinbiş konuşmasında şunları kaydetti: ‘2016-2017 eğitim-öğretim yılının hepimize sağlık ve başarı getirmesini diliyorum. Bu yıl ayrıca bünyemize dahil ettiğimiz Anadolu Lisemiz ile sizlere hizmet verecek olmanın gururunu yaşıyoruz. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk bir sözünde şöyle diyor: ‘İlk ilham: ana-baba ocağından sonra, okuldaki öğretmenin dilinden, vicdanından, eğitiminden alınır.’ Siz de Atamızın yolunda yürüyen bireyler olabilmek için okulunuza dört elle sarılınız; okulumuzun bütün olanaklarından yararlanınız. Başarıya ulaşmak için düzenli ve disiplinli çalışmaktan asla vazgeçmeyiniz.’ Cinbiş velilerin heyecanını paylaşarak, tüm öğrencilere, öğretmenlere ve velilere güzel bir yıl geçirme temennisinde bulunarak İlköğretim Haftasını ve 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Haftasını kutladı.

 

       Sınıf öğretmeni Tuğba Karan’ın konuşmasından sonra 4. sınıf öğrencileri İlköğretim Haftası konulu şiirlerini okudular. Programın ardından öğrenciler sınıf öğretmenlerinin eşliğinde sınıflarına geçtiler.