ÜLKEM KOLEJİ’NDEN ÖĞRETMENLERİNE MUHTEŞEM KUTLAMA

22
KAS

 

       24 Kasım Perşembe günü yapılacak olan TEOG sınavı nedeniyle 22 Kasım Salı günü kutlanan Öğretmenler Günü Ülkem Koleji’nde coşkuyla başlayıp gün boyu sürdü.          

           

       Tören Başöğretmenimiz Atatürk ve tüm şehit öğretmenlerimizin anısına,1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okunarak başladı. Programın sunumunu Eylül Türkbey gerçekleştirdi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı sınıf öğretmeni Betül Fenerli yaptı. Fenerli samimiyet, vicdan ve sorumluluk isteyen öğretmenlik mesleğinin geleceğe yön verirken geçmişi başarılı şekilde aktardığını, öğretmenliğin fedakârlıkla yoğrulmuş gönül işçiliği olduğunu belirterek vatanımızın kurtarıcısı ve modern eğitim sistemimizin kurucu başöğretmen Atatürk’ün manevi huzurunda saygı ile eğilerek tüm öğretmenlerin gününü kutladı.

           

       CarpeDiem Kulübü öğrencilerinin hazırladığı tiyatro gösterisi ile tören devam etti.1. sınıf öğrencileri öğretmenler günü şiirlerini okuyarak tüm öğretmenlerin güzel gününü iyi dilekleriyle kutladılar. Ardından anaokulu Hazırlık C grubu, öğretmenleri için hazırladığı şiiri okudular.2. sınıf öğrencileri öğretmenleri için, müzik öğretmenleri Öykü Akkaya ve Emre Keskin yönetiminde şarkılarını seslendirdiler.

           

       10. yılını dolduran öğretmenlerden İpek Gücüyen, Bilgen Ülkü ve Süleyman Ürkmeztürk’e Ülkem Koleji kurucusu Uygar Gül tarafından plaket verildi, emeklerinden dolayı teşekkür edildi.

           

       Ülkem Ailesinin sahneye çıkarak Öğretmen Marşı’nı seslendirmesi ile tören sona erdi. Ardından Okul Aile Birliği’nin katkılarıyla hazırlanan pasta idareciler, okul aile birliği üyeleri ve tüm öğretmenlerin eşliğinde kesildi.