ÜLKEM’DE ADIM ADIM İLKOKULA

25
MAR

 

       Ülkem Koleji’nde 1. sınıfa başlayacak olan öğrenciler için ‘Adım Adım İlkokul’ etkinliği uygulandı. Bu etkinlik  ile 1. sınıfa başlayacak olan öğrencilere ve velilere okul tanıtıldı, okul ve ders işleyişi hakkında bilgilendirilmede bulunuldu.

 

        6 gruba ayrılan öğrenciler ve velileri,Türkçe,Fen Bilgisi,İngilizce,Müzik,Görsel Sanatlar,STEM atölyelerinde etkinliklerde bulundular. Ders işleyişi hakkında kısa bir bilgilendirme yapan öğretmenler ardından demo derslere geçti.

 

       Türkçe atölyesinde çizgi film izleterek başlayan etkinlik sonucı mevsim kavramına ulaşılarak ardından M sesi verildi.Fen Bilgisi atölyesinde nişasta su karışımı deneyi yapıldı.İngilizce atölyesinde shapes şekiller ile ilgili etkinlik tamamlandı.Müzik atölyesinde eğlenerek öğrenmenin en güzel örneklerinden biri olan orff paraşütü yapıldı,öğrenciler velileri ile birlikte şarkıyı dinleyip,ritmini bozmadan hareket ettiler.Görsel sanatlar atölyesine geçen öğrenciler veliler özgün baykuş tasarımının ardından magnet oluşturdular.STEM atölyesinde ise hedef kodlama ile elektrik akımının yolculuğu amaçlandı;öğrenciler iletken ve yalıtkan maddelerle tanıştılar.meyveler bilgisayardaki yön ve space tuşlarını kodlayıp iletken özelliklerinden yararlanarak programlardaki piyona,keman,mario gibi oyunları oynadılar.

 

        Katılan tüm velilere teşekkür belgelerinin verilmesinin ardından  ortaokul bahçesinde Beden Eğitimi Öğretmenleri tarafından penguen dansı yapıldı.