ÜLKEMLİLER ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANDILAR

17
MAR

 

        Ülkem Koleji öğrencileri İbrahim Gül Spor Kompleksinde tarihe altın harflerle ‘Çanakkale Geçilmez.’ sözünü yazdığımız Çanakkale Zaferimizi kutlamak ve şehitlerimizi anmak üzere toplandılar.Sosyal Bilgiler zümresinin hazırladığı program ilkokul ve ortaokul öğrencileri için ayrı ayrı sunuldu.Duygu dolu anlara sahne olan etkinlik velilerden tam not aldı.

           

       Program Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızın her karış toprağını kanlarıyla sulayan tüm şehitlerimiz adına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Tarih Öğretmeni Figen Çiftlikli ‘Çanakkale’de bir destan yazıldı.Adı dilden dile dolaşan,türküler yaktıran bir destan …Bugünleri anlamamız için hep anmamız gereken mücadeleler yapıldı,bir avuç toprak parçası üzerinde..’ diyerek konuşmasına başladı.

           

       Ülkem Koleji’ne düzenlenen Şehidime Mektup çalışmasında ilkokullardan Derin Eriştürk,ortaokullardan Asude Dönmez birinci oldu.Belgelerinin takdim edilmesinin ardından Şehidime Mektup çalışmalarını sundular.

           

       Ülkem Anadolu Lisesi 9. ve 10 sınıfların hazırladığı Çanakkale Oratoryosu’nun ardından,Müzik Öğretmenleri Emre Keskin yönetiminde Çanakkale Marşlarını seslendirdiler.

           

       Beden Eğitimi Öğretmenimiz Esra Hozanlı önderliğinde hazırlanan Efemi Uğurlarken adlı Halk Oyunu gösterisi büyük beğeni aldı.Ortaokul öğrencilerinin hazırladığı Sargı Yeri adlı tiyatro oyunu ile program sona erdi.

 

GÖRSEL SANATLARDAN CANLI PERFORMANS

 

       Program sürecinde rşehit asker performans çalışması yapan ortaokul öğrencilerine Görsel Sanatlar Öğretmeni Gülçin Ağır önderlik etti.