ÜLKEMLİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

18
OCA

 

       Ülkem Anadolu Lisesi 2016 – 2017 eğitim – öğretim yılında Altı Nokta Körler Derneği ile Ülkem Koleji Anadolu Lisesi Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Kulübü Öğretmeni Serenay Şen görme engelliler için sesli kitap okuma projesi başlattılar. Gönüllü öğrenciler tarafından Ülkem Koleji Prof.Dr. Hüseyin Vural Bilim Müzesinde kitap okuması yapıldı.. Proje küçük yaş grubuna ait öğrenciler tarafından uygulanması özelliğiyle Türkiye’de bir ilk oldu.

 

HALİL YURTSEVEN’E ZİYARET

 

       Proje kapsamında Halil Yurtseven İlkokulunun görme engelliler özel sınıfındaki öğrencilere ziyarette bulunan Ülkemlileri okul müdiresi Ayşen Oğuz karşıladı. Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Hüseyin Pehlivan ve Gazi Mehmet Kontes ile Gazi Selami Pazar da ziyarete eşlik etti. Özel sınıfta, sınıf öğretmenleri Zehra Demirezen Uluç ile birlikte Ülkem Koleji 3. sınıf öğrencisi Zeynep İnci tarafından engelli öğrencilere kitap okuması yapıldı. Ülkem Koleji Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen kermes gelirlerinden alınan MP3 çalarlar engelli öğrencilere hediye edildi. Bunun yanında kabartma haritalar, kabartma kitaplar sınıfa teslim edildi.MP3 çalarlara Ülkemli öğrencilerin okuduğu sesli kitap yüklemelerinin daha sonra Altı Nokta Körler Derneği tarafından yapılacağı belirtildi.

 

       Projeyi başlatan ve yürüten Ülkem Koleji Matematik Öğretmeni Serenay Şen öğrencileri ile gururlandığını kaydederek bu projede yer almaktan mutluluk duyduğunu, öğrencilerinin boş vakitlerinde sesli kitap okumaya zaman ayırdığını ve bu projeye gerçekten yüreklerini koyduğunu belirtti. Halil Yurtseven Okul Müdürü Ayşen Oğuzla yaptığı görüşmede iki okul arasında yeni projeler yürütmek için tekrardan biraraya geleceklerini söyledi.

 

       Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Hüseyin Pehlivan bu projenin diğer illerdeki şubelerinde de örnek teşkil etmesini istediğini belirtti. Ülkemli öğrencileri ve okulu yürekten tebrik etti.