ÜLKEMLİLERE LÖSEV’DEN SEMİNER

17
KAS

 

       Ülkem Koleji 5.sınıf öğrencileri, Gediz Konferans ve Konser Salonu’nda, LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Gamze Berçin Tatar tarafından verilen seminere katıldılar.

 

LÖSEV

 

       Gamze Berçin Tatar sunumuna LÖSEV tanıtım filmiyle başladı. Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) nın 1998 yılında Ankara’da kurulduğunu, şu an için İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya olmak üzere toplam 5 irtibat ofisinin bulunduğunu,17.000’den fazla ailenin kayıtlı olduğunu, bugün onlarca çalışanı, binlerce lösemili çocuk ve aileleri, binlerce gönüllü üyesiyle kocaman bir aile olduklarını, amaçlarının lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak, bunun yanı sıra, kalıtsal ve edinsel kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurmak ve işletmek olduğunu belirtti. Lösemili Çocuk Hastanesi, Lösemili Çocuklar Okulu, Lösemili Çocuklar Köyü hakkında bilgilendirmede bulundu.

 

SAĞLIKLI BESLENME

 

       Tatar sağlıklı beslenmenin önemine değinerek yeni yetişen nesli, teknolojinin zararlı etkilerinden, katkı maddeli besinlerden uzak tutmanın önemli olduğunu belirtti. Sebze ve meyvelerin zamanında yenmesi gerektiğini, hazır gıdalardan ve fast foodlardan mümkün olduğunca uzak durulması gerektiğini kaydetti.

 

       Gamze Berçin Tatar’ı dikkatle ve ilgiyle dinleyen Ülkemliler seminer sonunda Tatar’ı soru yağmuruna tuttular. Tatar ‘Ağaç yaşken eğilir.’ atasözünden yola çıkarak öğrencilerin küçük yaşlarda bilinçlenmesi gerektiğini, LÖSEV’in kardeş okullarla birlikte çeşitli sosyal sorumluluk projelerine imza attıklarını söyledi. Ayrıca LÖSEV’in binlerce gönüllü üyesinin bulunduğunu; ancak LÖSEV adına yardım amaçlı elden para toplanmadığının, lisanslı ürünler dışında satış yapılamayacağının altını çizdi.

 

ÜLKEMLİLERDEN TEŞEKKÜR

 

       Müdür Yardımcısı Bilgen Ülkü  tüm katılımcılar adına LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Gamze Berçin Tatar’a Teşekkür Belgesi verdiler. Tatar bilinçli bir kitleye hitap ettiği için mutluluğunu dile getirerek Ülkem Ailesine teşekkürlerini sundu.