Akademik Başarılar

 

2018 Yılı Başarılarımız

 

Avrupa birliğinin desteklemiş olduğu Pohar Vedy Science Cup Newton 2018 uluslar arası yarışmada, Türkiye finalisti olarak ülkemizi temsil eden Science Cup öğrencilerinin,Çekya ülkesinin Nymburk şehrinde gerçekleştirilen yarışmada ortaokul kategorisinde Dünya 2.'liği

 

ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Bilim Turnuvası Belgesel kategoride 2.'lik


Gauss Math Contest Dünya 1.'liği 12 öğrenci ile tam puan


ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları arasında düzenlenen Mate Maket tasarım yarışmasında lise poster 1.'liği

 

Purple Comet Math Meet yarışmasında Türkiye 1.'liği,Dünya 11.'liği


Sience Cup'ta anaokulu,ilkokul ve ortaokul seviyelerinde Türkiye 1.'liği


14. Buluş Şenliği Invention Challenge Top Çatıda  yarışmasında en yaratıcı tasarım ödülü

 

 

2017 Yılı Başarılarımız

 

Gauss Math Contest Yarışması’nda Dünya’da 1.’liği

 

 

Purple Comet Math Meet Yarışması’nda Türkiye’de 1.’liği

 

Kanguru Matematik Olimpiyatlarında 2.’lik

 

 

ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları arasında yapılan Matemaket Materyal Geliştirme Yarışması’nda 1.’lik,2.’lik,3.’lik

 

 

Strateji Oyunları Turnuvası’nda Türkiye’de 1.’lik ve 3.’lük

 

 

 Science Cup Polaris 2017’de Türkiye’de 1.’lik,Dünya'da 3.'lük

 

  

2016 Yılı Başarılarımız

 

 TEOG Sonuçları

 

ODTÜ Geliştirme Vakfı Danışmanlığında Ülkem Koleji, 2015 TEOG sonuçlarına göre yine yüzde yüz yerleştirme başarısı gösterdi.

 

 Gauss Matematik Yarışması

 

Matematik yarışmalarında dünya çapında başarılara imza atan Özel Manisa Ülkem Koleji öğrencileri, uluslararası arenada ülkemize üç şampiyonluk getirdiler. Kanada´nın önde gelen üniversitelerinden Waterloo Üniversitesi tarafından düzenlenen Gauss Matematik Yarışması´nda üç öğrenci yine dünya 1.´si oldu.

 

Takev Strateji Oyunları Turnuvası

 

Özel Manisa Ülkem Koleji 2016 Takev Strateji Oyunları Turnuvasında Zeka Oyunları Türkiye 1. liğini elde etti.

 

Uluslararası Bilim Temelli Bilgi Yarışması (URFODU)

 

Özel Manisa Ülkem Koleji öğrencileri, Uluslararası Yarışma Komitesi (UOK) sorumluluğunda bu yıl 11. si düzenlenen Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması´nda (URFODU) 8. sınıflarda dünya 2. liği,7. sınıflarda dünya 3. lüğü kazandılar.

 

Kanguru Matematik Yarışması

Özel Manisa Ülkem Koleji 2016 Kanguru Matematik Yarışması'nda Türkiye 1. liğini  elde etti. 

 

Purple Commet Math Meet Yarışması

 

Özel Manisa Ülkem Koleji 2016 Purple Commet Math Meet Yarışması'nda takım olarak dünya 9.lüğü elde ederek onur listesinde yer aldı.

 

EUREKA Bilimsel Proje Yarışması

Her yıl ODTÜ Geliştirme Vakfı Okullarının katılımı ile gerçekleştirilen Eureka Bilimsel Proje Yarışmas'ında,Ülkem Koleji 7 proje ile finalist olma hakkını kazandı.8. sınıf öğrencileri ''Cam Kırıklarında Bitki Yetiştirme Projesi “ ile mansiyon ödülü almaya hak kazandı.

 

Bursa Bilim Şenliği Yarışması

 

Özel Manisa Ülkem Koleji 2016 Bursa Bilim Şenliği Yarışmasında 'Alkollü Araba    Kullanımına Son' projesi ile 4.'lük kazandı.

 

Fatih Anadolu Lisesi Matematik Yarışması

 

Özel Manisa Ülkem Koleji 2016 Fatih Anadolu Lisesi Matematik Yarışması'nda bireyselde Manisa 1.liği,takım olarak Manisa 3. lüğü elde etti.

 

Fatih Anadolu Lisesi Kompozisyon Yarışması

 

Özel Manisa Ülkem Koleji Fatih Anadolu Lisesi 30. kuruluş yılı serbest konulu kompozisyon yarışmasında 3.'lük kazandı.

 

Mobilza Yarışması

2016 Manisa Bilim Sanat Merkezi Mobilza Yarışması'nda bireyselde 1.lik,takım olarak 2.'lik kazandı.

 

İnovatim Robot Yarışması

Özel Manisa Ülkem Koleji 2016 İnovatim Robot Yarışması'nda Türkiye 4. lüğü elde etti.

 

Rojko 2016

Özel Manisa Ülkem Anaokulu Rojko 2016'da Türkiye 1. liği ve dünya 3.lüğü kazandılar.

 

Süper Kızlar Projesi

Amerika’da ünlü sunucu Ellen DeGeneres’in elçiliğini yaptığı, ünlü giyim markası GAP KIDS tarafından yürütülen Süper Kızlar projesinde, ODTÜ Ülkem Koleji öğrencisi Süper Kız olarak seçildi,sosyal sorumluluk projesinde robot dalında seçilen tek okul oldu.

 

2015 Yılı Başarılarımız

 

TEOG Sonuçları

ODTÜ Geliştirme Vakfı danışmanlığında Ülkem Koleji, 2014 TEOG sonuçlarına göre yine  yüzde yüz yerleştirme başarısı gösterdi.

 

Gauss Matematik Yarışması

Matematik yarışmalarında dünya çapında başarılara imza atan okulumuzun 7 ve 8´nci sınıf öğrencileri, uluslararası arenada ülkemize bir şampiyonluk daha getirdiler. Kanada´nın önde gelen üniversitelerinden Waterloo Üniversitesi tarafından düzenlenen Gauss Matematik Yarışması´nda geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Dünya 1.´si oldular.

 

Uluslar Arası Bilim Temelli Bilgi Yarışması (URFODU)

 

Özel Manisa Ülkem Koleji öğrencileri, Uluslararası Yarışma Komitesi (UOK) sorumluluğunda bu yıl 10´cusu düzenlenen Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması´nda (URFODU) Dünya ikincisi ve üçüncüsü olmayı başardılar.

 

Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ortaokullar arası Bilgi Yarışması

 

Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ortaokullar arası Bilgi ve Genel Kültür Yarışması Finalinde Ülkem Koleji 1. oldu.

 

EUREKA Bilimsel Proje Yarışması

 

Her yıl ODTÜ Geliştirme Vakfı Okullarının katılımı ile gerçekleştirilen Eureka bilimsel proje yarışmasında, Ülkem Koleji 5., 6.,7., ve 8. sınıf öğrencilerinin hazırladığı 7 proje Ankara’ da final sergisine hak kazandı. Final etabında, öğrencilerimiz tarafından hazırlanan “Üzümtrik” Projesi ikincilik ödülüne layık görüldü.

 

 2014 Yılı Başarılarımız

 

Olimpus Güz Olimpiyatları

 

Ülkem koleji öğrencileri Olimpus Güz Olimpiyatları’nda yine büyük başarılara imza attılar. Matematik alanında 10 öğrencimiz Türkiye genelinde ilk 10 öğrenci arasında yer alarak başarı sertifikası almaya hak kazandılar. Fen ve Teknoloji alanında da 10 öğrencimiz Türkiye genelinde ilk 10 öğrenci arasında yer alarak başarı sertifikası almaya hak kazandılar.

 

Gauss Matematik Yarışması

 

 Manisa Özel Ülkem Koleji öğrencileri, interaktif matematik yarışması Gauss Contest´ ten yine birincilikle döndü. Matematik yarışmalarında dünya çapında başarılara imza atan Ülkem Koleji  7 ve 8´nci sınıf öğrencileri, Kanada´nın önde gelen üniversitelerinden olan Waterloo Üniversitesi tarafından düzenlenen Gauss Matematik Yarışması´nda Dünya 1.´si olmayı başardılar.

 

SBS Sonuçları

 

ODTÜ Geliştirme Vakfı danışmanlığında Ülkem Koleji, 2013 Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarına göre yine yüzde yüz yerleştirme başarısı gösterdi.

 

Uluslar Arası Bilim Temelli Bilgi Yarışması (URFODU)

 

Özel Ülkem Koleji öğrencileri, Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’ndan (URFODU) Dünya 1.’liği ve Dünya 3.’lüğü ile döndüler.

 

Purple Comet Math Meet

 

The Mathematical Association of America ve Awesomemath adlı öğrenme platformu tarafından tüm Dünya’ da eş zamanlı olarak düzenlenen, binlerce öğrencinin yarıştığı, Purple Comet Math Meet isimli matematik yarışmasında Ülkem Koleji öğrencileri 2907 takım arasında 72. Sırada yer almayı başardı.

 

EUREKA Bilimsel Proje Yarışması

 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ODTÜ G.V. Okulları’nda okuyan 6, 7 ve 8. Sınıf öğrencileri, Fen ve Teknoloji dersinde edindikleri birikimleriyle ürettikleri bilimsel projeleri sergilemek amacıyla Ankara Okulu’nda buluştular. Ülkem Koleji öğrencileri tıpkı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 1. olmayı başardı.

 

World Maths Day (Dünya Matematik Günü)

 

Unicef sponsorluğunda düzenlenen Dünya’nın en kapsamlı interaktif yarışma organizasyonlarından biri olan “World Maths Day” Dünya Matematik Günü’nde , Ülkem Koleji geleneği bozmayarak Dünya’nın en iyi okulları arasında yer almayı başardı. 240’ı aşkın ülkeden, 7 milyondan fazla öğrencinin katıldığı “World Education Games” Dünya Eğitim Olimpiyatlarında; Ülkem Koleji öğrencileri 11-13 yaş kategorisinde Dünya’nın en iyi takımlarından biri olma başarısını göstererek Gold Award Certificate ile öldüllendirildiler.

 

Bu Benim Eserim

 

Bu Benim Eserim yarışmasında İzmir Bölge çalışma kurulu değerlendirilmesi sonucunda Manisa’dan gönderilen 212 projeden 115’i Bölge Bilim kuruluna gönderilmeye hak kazandı. Bu 115 projeden 9 fen projesi Ülkem Koleji’ne ait projelerdir. Ülkem Koleji yine Manisa’da özel okullar arasında en çok fen projesi kabul edilen okul oldu.

 

2013 Yılı Başarılarımız

 

SBS Sonuçları

 

Ülkem Koleji 8. sınıf öğrencisi Sıla Öztürk 2012 SBS’ de 500 tam puan alarak Türkiye 1. si ve Manisa’mızın gururu oldu. Okulumuz,SBS ‘de elde ettiği başarılarla vermiş olduğu eğitimin kalitesini bir kez daha ortaya koymayı başardı.

 

Gauss Matematik Yarışması

 

Ülkem Koleji öğrencileri dünya genelinde 1998 yılından buyana uygulanan interaktif matematik yarışması olan Gauss Contest’de ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiler. Dünya genelinde yaklaşık 80 000 öğrencinin katıldığı Gauss Contest’de Ülkem Koleji öğrencileri yine ilk sırayı kimseye bırakmadı.

 

EUREKA Bilimsel Proje Yarışması

 

ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları öğrencilerinin katılımı ile her yıl mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilen Eureka Bilimsel Proje Yarışması ‘nda okulumuz projeleri birincilik ve mansiyon ödülü kazandılar.

 

Eurepean Math Challange

 

World Education Games tarafından düzenlenen interaktif matematik yarışması European Math Challange’da Özel Ülkem Koleji birçok dalda önemli başarılara imza attı. Özel Ülkem Koleji olarak 46 Avrupa ülkesinden katılan binlerce okul arasında ilk 20 okul içinde yer almayı başardık.

 

2012 Yılı Başarılarımız

 

SBS Sonuçları

 

Özel Manisa Ülkem İlköğretim okulu 2011 SBS puanlarına göre yapılan incelemede Türkiye’deki 38.000 resmi ve özel okul arasında 30., Ege Bölgesinde ise 4.oldu.

 

World Maths Day (Dünya Matematik Günü)

 

218 ülkeden 5,3 milyon öğrencinin katıldığı yarışmada Ülkem Koleji öğrencileri ilk 10’a girerek Dünya 7.si oldular.

 

2011 Yılı Başarılarımız

 

SBS Sonuçları

 

Okulumuz 8. sınıf öğrencilerimizden Sinem AYDINLI ve Harun TOSUN SBS’de 100 sorunun 100’ ünü de doğru yanıtlayarak 500 Tam puan ile MANİSA ve TÜRKİYE 1. oldular.

 

2010 Yılı Başarılarımız

 

SBS Sonuçları

 

Mezun olan öğrencilerimizin OYP ortalamalarına göre okulumuz Türkiye 44.sü ve Manisa İl Birincisi oldu. Mezun olan 40 öğrencimizden 38´i Fen ve Anadolu Liselerine yerleşti.

Türkiye genelinde SBS´de 8. sınıflardan 1 011 211 öğrenci arasından M. Yavuz KOCATUĞ Türkiye 21. si oldu. İl genelinde de 17 736 öğrenci arasında Manisa 1.si oldu.

 

2009 Yılı Başarılarımız

 

SBS Sonuçları

 

2008 SBS de Ülkem Koleji hem 6. sınıflarda, hem de 7. sınıflarda Manisa il Birincisi oldu.

6. sınıf öğrencisi Adem ÇABAK ve 7. sınıf öğrencisi Melik Yavuz KOCATUĞ soruların tamamını doğru yaparak TÜRKİYE BİRİNCİLERİ´nin arasında yer aldılar.